Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Listopad 2012

Jaká je kapacita maminčiny paměti?

Listopad přinesl nejen chladné počasí a na okno ťukající sýkorky. Do prvňákovy písanky přifoukl první trojku. Napučený kráčel na sedmiletou prohlídku. „To mi jako necháš dávat takovýhle známky?“ bublal. Dobře věděl, že jsem se na něj za danou stránku taky zlobila. „I ne, měl jsem to hezký!“ vztekal se dál. „Teď jsem měl trojku a co jako dostanu příště? Čtyřku? Pětku?“ Čekal, že s tím „nespravedlivým“ hodnocením něco udělám. Zklamala jsem. „Dobře víš, že to bylo celé kostrbaté.“ „Ale ne ne, paní učitelka je děsně přísná! Prababička to taky říkala!“ „Paní učitelka je hodná, kdybych ti to známkovala já, dostal bys pětku.“ Zamračil se ještě víc, ale přestal se hádat. Prošel prohlídkou, uklidnil se, že injekce se tentokrát nekoná a putovali jsme zase domů.

Celý příspěvek »


Pohádka

Byl krásný den. A šel se podívat kolem stromu chlapeček, který se jmenoval Vojtíšek. A s ním děda Václav. A tiše se u stromu ptá. „Dědo a co je to za strom? Dub, dědo?“ “ Ne,“ řekl děda,  „to je kaštan.“  „Aha,“ řekl Vojtíšek. A vzal si jednu slupku od kaštanu.

Celý příspěvek »


Než opadá listí z ořechu

Říjen už byl po září pěkně rozběhnutý. Písmenka se řadí jedno za druhé, slabiky naskakují, občas na nás vyskočí i nějaké slovo. Tvrdá ruka se odmítá ohýbat tak, jak po ní chceme, čísla skákají po řádce občas jak neposedná zvířátka.

Celý příspěvek »