Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Archiv za Září 2011

Hledám kočkovitou šelmu, Zn. Rychle

Když jsem před lety učila matiku také ve čtvrté a páté třídě, pochopila jsem naplno, proč jsem zvolila stupeň druhý. Nekonečné sčítání a odčítání, násobení a dělení s pouze se měnícím číselným oborem ve mně vzbuzovalo pocity šílenství. (Samozřejmě, že jsme se zabývali i geometrií .. přesto ve mně zůstalo, že se jen motáme na spirále početních operací.)

Po letech jsem se k turbomyším z prvního stupně (lítají, piští a je jich všude plno) dostala přes informatiku. WAAAAUUUU! Vím, že to časem půjde. Vím, že se postupně dopracujeme k nějakému řádu. Doufám, že zaktivujeme uši a postupně budou víc a víc vnímat, co jim říkám. Ale teď …

Hluboce se skláním před všemi kolegyněmi z národky, které mají tu trpělivost, že desetkrát vysvětlují jednu stejnou věc stále jednomu stejnému dítěti, že dokáží tyhle turbomyši naučit číst, psát a počítat. Divím se, že ještě fungují. :)

Jsem člověk, který potřebuje před sebou cestu a pořád jde dál a dál a dál a někdy mám pocit, že to směřování není tak rychlé, jak bych chtěla. Potřebuju ve vhodnou chvíli změnit téma. Když jsem kdysi volila, zvolila jsem si dobře.

A na turbomyši snad seženu nějakou kočku. :)


Nová setkání

Po téměř šesti letech jsem se vrátila do školy naplno. Času ve škole je víc, ale stejně jako děti se letos nějak nemůžu dostat do toho správného tempa. Přendavám věci z hromady na jinou hromadu, odbíhám od nedokončeného, skáču z jedné věci na druhou. Náhle nevím, jak s tím množstvím času naložit.

Celý příspěvek »