Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

A roky šly

Dva dny jsem teď seděla, k počítači připojený externí disk a procházela jsem školní fotky za posledních osm let.  Hledala jsem naše současné deváťáky. Nemám v digitální podobě zachycenu jejich první třídu, protože digitál jsme do školy kupovali až když byli ve dvojce.  Hledala jsem je, protože se s nimi budeme loučit a napadlo mě, že taková malá a rychlá prezentace na závěr jejich školní docházky by neškodila.

Klikala jsem z adresáře do adresáře a zjišťovala, kolik jsme toho ve škole za tu dobu stihli, jaké nápady jsme měli, co se dělo na školních besídkách. Došlo mi, jak je lidská paměť pomíjivá, opravdu jsme tohle dělali?

A mezi tím jsem hledala v malých obličejích současné rysy a musela jsem se smát, jak se za tu dobu změnily (a nejen obličeje). Uvědomí si, že před pár lety bylo mnohé jinak?

V pátek jsem jim natiskla poslední vysvědčení a když jsem jimi listovala, zamžily se mi oči. Mám pocit, že při středečním loučení nezůstane (po dlouhé době) jen u zamžení. Budou mi chybět.

(při semináři jsme si trochu hráli s Animotem – výběr z fotek za osm let se ale do 30 s nevejde a budu ho muset naostro řešit jinak :) )

Create your own video slideshow at animoto.com.


    hodnotili 3 uživatelé

5 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Při mém čtvrtečním suplování v této devítce jsme si stačili také zavzpomínat a že bylo na co! Třeba jak jsem musela kdysi malou I. nést na zádech, když usnula při noční procházce Prahou nebo jak A. při natáčení Hřiště 7 rozesmívala svými vtipy celý štáb atd.
  Na tyhle deváťáky budu vzpomínat opravdu ráda, kdykoliv jsme se potkali, pracovalo se mi s nimi bezvadně.

 2. avatar

  Také to prožívám. Dnes jsme se loučili tak trochu oficielně, na akademii. A ve čtvrtek to bude "jen mezi námi". Naposled. Nemohu ani uvěřit, jak rychle to uteklo. A také chválím selektivnost paměti - to nepříjemné je pryč a zůstává jen to hezké. A když dneska odehráli Čapka, řekla jsem si: stálo to za to! Díky!

 3. avatar

  Hani, zkus tohle http://www.stupeflix.com/. Neplacená verze ti dá minutu, zdá se mi to ještě lepší než Animoto.

 4. avatar

  Já už ho zkoušela :) Jenže jsem vybrala 300 fotek .. a to se mi ani do minuty nevejde :) Ve škole pustím prostě jen prezentaci z PC. (ale kdyby někdo znal nějakou šikovnou online aplikaci, která pojme i takhle velké množství fotek, sem s ní :) )

 5. avatar

  Konec roku je vždycky hodně emotivní. Pravda, my, "prvostupňačky", máme obvykle šanci "své" děti potkat na chodbách, takže to tak neprožíváme. Ale i tak je v těch posledních stiscích ruky a objetí hodně vzpomínek a přání (a víry, že jsme udělaly vše, co jsme mohly nejlepšího). V Tvém případě nepochybuji.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.