Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

A byl to šrumec

Někdy kolem Vánoc, jsem psala kolegyni Jarce, co jako provedeme s tím spaním ve škole. Mluvili jsme o něm už od léta a že bude detektivní, to už jsme věděli. Jenže to samozřejmě nestačí. Jarka obratem odpověděla, že jí to zrovna moc nemyslí a že bude dumat. Během odpoledne hodila do WIKI nástřel toho, co by se dalo použít (vážně by mě zajímalo, co by se WIKI objevilo, kdyby jí to zrovna myslelo).

„Hele, my si na to musíme sednout,“ přišla Jarka po Vánocích. A tak jsme si v pátek na hodinu sedli a provedli nástřel číslo dva. Motivaci, příběh, logickou návaznost. „To bude děsně složitý, zvládneme to?“ Za čtrnáct dní jsme to zopakovali. V mezičase jsme stihli na některé věci zapomenout, takže jsme plán lehce předělali, ale hlavně jsme měli charakteristiku našich podezřelých. Uf.

WIKI se pomalu ale jistě plnila, další kolegyně byla do plánů zasvěcena a když jsme se sešli o pololetních prázninách, zbývalo vlastně už jen časové rozvržení a příprava materiálu. Přítomní kolegové dostali jeden z nejabsurdnějších úkolů, který můžou ve škole dostat – věnovat nám své otisky prstů na karty podezřelých. Pečlivě vybírali podle obličejů a následně pak přicházeli s dotazy „a proč ten můj má IQ 70 a její  je profesor češtiny?“ Jo jo, vzhled není všechno. :)

Do dne D zbýval den jediný a Jarka přestala mluvit. Asi nějaká alergie na tuhle akci, před rokem byla též nemluvná. Jenže odvolávejte něco tak dlouho připravovaného a na co se spousta lidí těší.

A to jsme netušili, jaká spousta to bude. Tak nějak jsme smířeny s tím, že když požadujeme, aby s dítětem přišla spát do školy dospělá osoba, která si ho hezky v noci ohlídá, dost rodičů dítěti podobné nápady z hlavy vyžene. Pak nám taky lítají v únoru vzduchem choroby, takže ti, co chtějí přijít a dospělou osobu mají, ulehnou a choří. Většinou se tedy počet spáčů pohybuje kolem třicítky a je to taková hezká a klidná akce.

V pátek před pátou jsme se začali mezi poletováním budovou a přípravami dívat z okna. Bylo tam dost aut a dost lidí. A nakonec jsme ubytovali 52 detektivních adeptů. A byl to tedy šrumec.

Popis průběhu akce na školním webu.

Když ráno před osmou odcházeli spáči ze školy, vypadali spokojeně. Ospale, ale spokojeně. Okukovali nástěnku, která vznikala mezi pátou a šestou hodinou ranní, diskutovali nad fotkami, četli si hodnocení ostatních, hledali svůj profil. „Příště jdeme zase. Díky, bylo to fajn.“

A my si jdeme honem někam zapsat, že příští rok zvolníme tempo a připravíme spaní pohodové a klidné (doufám, že to jedna druhé a třetí včas připomeneme :) ).

PS: WIKI je pro podobné společné plánování ideální – Velká detektivní hra. Zkuste ji také.
PS2: Jsem moc ráda, že mám kolem sebe lidi, se kterými můžu takové akce plánovat a realizovat. Holky, díky.


    nikdo zatím nehodnotil

4 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Materiálu bylo na dvoutýdenní táborovou hru (kterou jsem nestačila ještě zrealizovat) a smrsknout vše do jednoho večera bylo tedy opravdu dost náročné. Ale Hanka tomu umí dát naštěstí "fazónu."
  Tedy bylo mi líto, že jsem se jako detektivní specialista na všechno(konečně vysněná role pro mě :)) ocitla v roli mima a pouliče očí s nadskakujícím obočím.

  PS1: Wiki je opravdu na plánování úžasná!

  PS2: Hani, díky!

  PS3: ...podle doslechu vím, že příště bude spáčů víc!

  PS4: Naše řady posílili i detektivní adepti z Harrachova. Moc díky Janě Kneřové s dětmi za návštěvu, tohle prostě umí "náš portál" - sbližovat lidi a sdílet zkušenosti!

 2. avatar

  ad PS3 .. je třeba zapsat do WIKI: nakoupit více žíněnek, gymnastických koberců, přesvědčit úřad městyse, že je třeba rozšířit tělocvičnu (to abychom na tom začali pracovat hned :) )

 3. avatar

  Já jsem se strašně ráda přijela za holkama podívat a lezly mi oči z důlku. Perfektní organizace, skvěle dotažené do konce. Hodně se mi líbilo, že do spaní ve škole jsou vtaženi rodiče. Vím, že mnoho kolegyň řeší právě to, že by měly mít děti na starost i v noci. A ve Stráži nejenom, že se ráno probudíte a už je hotová nástěnka s vyjádřením "detektivů" k akci, ale do večera je doplněna Wiki, další den je všechno na stránkách školy a v pondělí v regionálním deníku! A to byly holky oslabené nemocí. Má to portál ale štěstí, když se mu tu schází takové dobré duše. :-) Jarko, Hanko, Renato díky!

 4. avatar

  Doplň si Jano: v úterý přibyla k webové podobě regionálního tisku z pondělka i podoba tištěná aneb vyšlo právě dnes (v současné době jsou již kopie umístěny na školních nástěnkách)

  Chybí mi ale pořád energie na zpracování audiozáznamu ze zatýkání. :)

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.