Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Učitelské prázdniny

„Tak hezké prázdniny,“ loučila se včera říďa s dalšími řediteli po skončení porady. „Už i ty?“ podivil se jeden ze spřátelených „postižených“. „My přece nemáme prázdniny, my čerpáme dovolenou.“

Když pominu, že já osobně čerpám dovolenou rodičovskou, tak jsem docela zvědavá, jak ta řídina dovolená bude vypadat. O podobě té mé rodičovské pochybovat nemusím, vím jak vypadala do teď.

Řemeslníci měli naše školní teritorium do prázdnin opustit. Na střeše se stále ještě potulují dva zbloudilí pokrývači a zřejmě tenhle víkend ukáže, jestli položená střecha teče nebo neteče. Fasádníkům také ještě zbývá dost velký kus. Od té doby, co začali pracovat na zadní straně budovy, nějak zvolnili tempo. Pochybuji, že se obou skupin do týdne zbavíme.

V půlce prázdnin mají znovu nastoupit malíři, aby opravili, co napáchala voda. Následovat bude pán přes koberce a lino. Zatím to vypadá jen na pokládání koberce v počítačovně, ale kdo ví, třeba dojde i na lino v jídelně, pokud se ono rozhodne, že začne pořádat závody ve vlnobití.

Po podlahovém pánovi nastoupí četa, která nanosí nábytek do učebny, a za nimi půjde domluvený IT pracant, který znovu zapojí, co zapojeno má být, a nainstaluje stropní držák na projektor. Tady bude první zádrhel, protože zatím nemáme jasno, co se do učebny vrátí. Jasno je jen v tom, co voda vzala. A bylo toho dost. Takže přesně do téhle doby máme s říďou za úkol uhánět pojišťovnu střešní firmy a taky firmu samotnou, jednat se starostou a následně s IT pracantem. Budu doufat, že v září bude učebna provozuschopná.

Abych se doma nenudila, nastěhuju si do obýváku dva nové počítače, bednu s programy a budu instalovat a instalovat. V ředitelně si zasloužíme techniku omladit a kolega se těší, že konečně bude na čem stříhat natočená videa. V mezičase si budu čárkovat dotazníky, které se nám vrátily od rodičů.


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.