Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Interaktivně

Ve dnech minulých využívala jsem přítomnosti tcháňat v našem bytě a tedy dalších dvou sil schopných zabavit a pohlídat naše děti. I tak mi přijde, že restů a úkolů, které je třeba urychleně dokončit je víc, než je zdrávo. A protože když je něčeho moc zavelí rozum STOP, nenapadlo ho v tu chvíli nic jiného než právě tenhle STOPstav vyvolat. Bohužel nebyla to stopka totální. Naopak, kopnul mě do činností dalších, které mě lákaly a na které pořád nebyl čas. A tak místo místních seznamů čí žehlení, zkoumala jsem software k interaktivní tabuli.

Ne opravdu mi nestačil ten jeden dodávaný k našemu InterWritu. Vždyť na různých místech internetového světa je už tolik interaktivních materiálů. A inspirace je třeba. No jo, jenže jak se k nim probourat, když formát mají jiný. Hledám pátrám stahuji a instaluji. Jeden prohlížeč pro SMARTy, druhý pro ACTIVy. Něco univerzálního by nebylo? Zkouším software IWETA i Inspire. Notebook se mi postupně plní. Otevírám si jeden materiál za druhým. Tohle bych mohla použít, tohle se taky hodí. A tohle by potřebovalo upravit. Jde to? Nejde to?

Dnes jsem testovala, co děti školní vydrží. S osmáky zápis čísla pomocí mocniny. Devítka v duchu slovních úloh o pohybu. A pro prvňáky jsem materiál Jak pomáhám doma, dokonce zvládla připravit sama. No, jen škoda, že jsem až pět minut před hodinou zjistila, že doma mám aktuálnější verzi programu, takže ve škole ten materiál bez aktualizace nespustím. Takže dnes nejen interaktivně, ale i v duchu improvizace.

Jak pomáhám doma

Mimochodem ti prvňáci. Háďata. Píďalky. Po hodině mi šla hlava kolem. Co všechno měli potřebu sdělovat. Co všechno stihli. A jak se hezky naučili čarovat perem na tabuli. „Půjdeme sem zase někdy?“ Já doufám, že ano, ale záleží na kolegyni.

Posílala jsem odkaz na www.veskole.cz kolegyni. „Tak jsem si to stáhla a vyzkoušela, ale DUMy jsou lepší.“ Já bych to řekla jinak. DUMy jsou jiné. Zatím.

Ukazovala jsem jeden materiál řídě. „Jé to je hezký. To by se mi akorát hodilo. Ale půjdeme až za odměnu.“ Proč? Protože moje říďa si sice s počítačem rozumí, ale do svých hodin ho zatím moc nepouští. Ale já ji pošťouchnu.

No a v sobotu ve škole větráme. Jsem zvědavá kolik rodičů bude aktivních v rámci mých hodin interaktivních. :)


    nikdo zatím nehodnotil

Jeden komentář k příspěvku

  1. avatar

    Milá Hanko,
    doufám, že až najdeš "ten správný" program na IT, podělíš se o svůj objev. ...a já si koupím nový notebook :-)
    Díky za Tvé postřehy.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.