Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

S Johnem do světa

Osmáci rozhodně nejsou bezproblémová třída. Puberta s nimi lomcuje, div nám nově obložení ze školy nepadá, na chichotání mladých dam, aby člověk nosil sluchátka nebo špunty do uší a ani to není jeden nadaný vedle druhého. Přesto tam chodím ráda. Ač už jsou v osmičce, ještě z nich nestihlo vyprchat nadšení z hledání, z objevování, z pokusů.

Tenhle týden jsme společně putovali po světě s Johnem Cleverem (to je pseudonym :) ). Dneska seděli na konci hodiny nad svými portfólii a zandavali si pracovní listy. „Teda paní učitelko, vy už jste nám toho dala. Kolik budeme mít pracovních listů za rok?“ ptal se Míra. Těžká otázka. Vím, co bude  v příštích hodinách, ale co mě napadne dál? „Tohle bylo stejně nejlepší,“ ukázal list plný puntíků, který Johna i nás zavedl do Gízy. „Jak jsme tam hledali ty čtvercový čísla.“ Poměrně krátká oznamovací věta. Potěšila.

A budu doufat, že se příští týden objeví zase něco nejlepšího, že najdeme správné řešení  hlavolamu, zasadíme alespoň devatenáct Pythagorových stromů a že odhalíme tajemství čtverce nad přeponou (teda .. tady už nám chybí jen malililinkatý kousek).


    nikdo zatím nehodnotil

2 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Milá Hanko,
  klobouk dolů před tím, co všechno stíháte. Kolik hodin má Váš den? Existují u Vás víkendy? Kdy spíte?
  Jen škoda, že Vás neslyší/nečtou některé paní učitelky, které stále tvrdí, že zajímavé vyučování může být jen na I. stupni.
  Díky za to, že nám dáváte naději.

 2. avatar

  Díky :)

  Den mívám obvykle dlouhý. Malý školkáč mě budí pravidelně mezi půl šestou a šestou a spaní většinou nastává cca kolem půl jedenácté (poslední dobou s přestávkou kolem půlnoci, protože princezna má žízeň).
  Tak nějak se mi do času zatím všechno vejde, i když sem tam mě chytá beznaděj, že pro jedno nestíhám druhé a dumám nad poměrem máma versus učitelka. Pořád se snažím najít nějakou rovnováhu a asi bude ještě nějakou dobu trvat než ji najdu.
  Víkendy taky mám, ale zasahuje mi do nich plánování dalšího týdne a sestavení plánů pro děti, aktualizace školního webu (i když ta je průběžná).

  Myslím, že i druhostupňoví kolegové se zajímavým vyučováním jsou.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.