Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Prvňákem snadno a rychle

Tak nám to v pondělí nastalo. Po víkendu, který byl hlavně pro mě velmi náročný, se před školou objevil náš prvňák se slunečnicí v ruce. Byla na něm vidět velká nervozita či strach z neznámého a já během organizování slavnostního zahájení zabíhala do školy, kde jsem rozdejchávala slanou vodu, co se mi tlačila do očí.

Představování ale zvládl bravurně a já taky, i když došlo i na připomenutí toho, že je to jako včera, kdy spal v kočárkové tašce na křeslech v ředitelně. Pak obhlédl třídu, družinu a zase pádil do bezpečí domova.

Ovšem nastaly změny. Místo obvyklého „ahoj, teto Jarko“ tu máme „dobrý den, paní vychovatelko“. Večer i ráno důležitě kontrolujeme aktovku. Vede diskuse o nepraktičnosti vlastního penálu, při procházce upozorňuje, že nebydlíme ve vsi, ale v městysu, stal se poradcem – odborníkem při práci s iPady. A největší radost mám z „paní učitelka říkala …“. A ač jsme škola malá, zahlédla jsem ho jen na vteřinku, když procházeli kolem ředitelny na oběd.

„Mami, mně a Filípkovi se ve škole líbí,“ dozvěděla jsem se dnes. Aby ne, když se mohl pochlubit prvními razítky za dobrou práci a od tabule na něj kouká sluníčko. :)

Zdroj: Hana Pilařová

A já absolvovala první třídní schůzky z té druhé strany, pečlivě jsem si zapisovala a říkala si, že paní učitelka ví, co chce a že je to přesně to, co jako rodič očekávám. Všem začínajícím spolurodičům přeji stejně dobrý start.


    hodnotili 2 uživatelé

3 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Odvést svého mrňouska do školy, přenechat ho jiné paní - to je vždycky stres. Na rozdíl od dítěte, které se na tento krok připravuje s radostí a očekáváním věcí příštích, rodiče spíš trnou: jestli..., co když..., jen aby..., doufám, že... Možná by si nějakou přípravnou před-školní výchovou, která probíhá ve školkách, měli projít i rodiče budoucích prvňáčků.
  Držím vám oběma palce a těším se na další postřehy.

 2. avatar

  Držím Honzíkovi palce, aby mu nadšení a zvídavost vydržely co nejdéle. Tobě trochu závidím, já jsem se třídních schůzek svých dětí ještě nikdy nezúčastnila, protože v době, kdy bych měla přijít jako rodič, bývám ve třídě jako učitelka.

 3. avatar

  Tahle třídní schůzka byla jen v I. třídě, takže jsem jít mohla. A další máme s časovým posunem mezi 1. a 2. stupněm.

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.