Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Prázdninová tréma

Drží mě už pár dní. Přemítám, co ještě je třeba zařídit, co ještě chybí. Pastelky, čtvrtky, cvičky. Pero, nůžky, štětce. Desky na sešity, krátké pravítko do penálu, igelitová podložka…. Dneska jsem ten kopec pořízených věcí po návratu z cest probírala a ukládala do správných míst. To do penálu, to do kufříku, to do autíčkové tašky, to do aktovky. Ruce se mi klepaly a do očí se vkrádala voda.

Blížící se školní rok bude můj šestnáctý v roli učitelky (mimochodem, dneska jsem se zhrozila když jsem počítala kolik mi je).
A bude taky první. A jsem nervóznější než ten můj skoroprvňák. Ten zatím jen tvrdí, že se na tělocvik nepřihlásí. A taky, že ostatní je hustý. Je hrdý na pero, které jsme spolu vybrali a těší se, až ho na pokyn paní učitelky bude moct vybalit z krabičky. Občas trochu znejistí, občas se ptá na něco z toho, co ho brzy čeká.

A já bych to přece měla vědět, ne? Když jsem ta učitelka. A zástupkyně. A já to nevím. Jen doufám, že mu zůstanou otázky. A taky, že se bude pouštět dál do svých bádání. Že mě bude znovu a znovu překvapovat svými myšlenkovými pochody. A že na to všechno bude mít ve škole dost prostoru a času. Že ho to bude bavit a bude ráno odcházet s očekáváním, co se dozví a co se bude dít.

Je strašně těžké popsat, co se děje v hlavě rodiče-učitele, když zná obě strany. Nebo si myslí, že zná. Čekám, že přijdou nečekané situace. Budu umět reagovat? Mám pocit, že to bude hodně těžká role. Pro mě i pro prvňáčka.

A co vy, kteří to už máte za sebou? Nějaká rada pro nás, co jsme na začátku? :)


    hodnotil 1 uživatel

3 komentáře k příspěvku

 1. avatar

  Neboj, to půjde samo. Dvakrát se vyspíš a už bude vycházet :)
  Ale vážně.  Člověk má o to větší obavy, že zná obě strany, že ví, že to, na co se tak těší je jenom malý kousek a ža taky budou věci, které se mu líbit nebudou, najednou je pohled rodiče jiný než pohled učitele. Někdy to není jednoduché ani pro jednu stranu.
  Držím palce, ale vy to zvládnete v pohodě.

 2. avatar

  Říkala jsem si: "Udělalas všechno, co jsi mohla." A taky jsem v to doufala. Pak už nezbývalo než věřit svému dítku, že dokáže přijmout to dobré a obstát v těch těžších chvílích.
  Budu držet palečky.

 3. avatar

  Je s ním švanda. Dnes seděl a psal "úkoly" ze Sluníčka .. grafomotorika, bludiště ..
  Pak mi Sluníčko donesl .. je v něm bodovací tabulka - chování a úklid (jako na táboře), vypsal se do ní, nechal vypsat i Katku a teď je zvědavý, jestli za dnešek dostanou sluníčko nebo bouřkový mrak :) .. škoda, že jsme na to nepřišli dřív .. od začátku prázdnin snad nebl hodnější :)

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.